wed: 09:00 - 21:00; next sunday (08.08):non-trading day pl

Wiosłujemy na rzecz WOŚP!

News date: 3 January 2020

Wszyscy do wioseł! Już 11 stycznia w Atrium Copernicus wystartuje „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”!

 

W sobotę mieszkańcy Torunia i okolic spróbują swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich i kajakowych. A to wszystko w szlachetnej sprawie dla WOŚP – w celu próby pobicia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym „wioślarzu” dystans 500 m. Tego dnia atrakcją programu będą wyścigi vip’ów z udziałem Prezydenta Torunia pana Michała Zaleskiego oraz zawody sztafet drużyn futbolu amerykańskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Na początku stycznia już po raz 11. odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższej edycji wioślarskich rozgrywek swoje siły połączy osiem miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin Warszawa, atakże Toruń z Atrium Copernicus. Centrum handlowe będzie miejscem sportowych zmagań podczas akcji charytatywnej dla WOŚP.

 

Wiosłowanie dla WOŚP wystartuje we wszystkich miastach 11 stycznia. Program wydarzenia w Atrium Copernicus rozpocznie się ogodz. 9.00 wioślarskimi zmaganiami z udziałem publiczności. Przez cały dzień klienci odwiedzający galerię będą mogli spróbować swoich sił w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim lub kajakowym. Celem jest ustanowienie próby rekordu Polski w największej liczbie osób z tych ośmiu miast, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Każdy z uczestników za udział w próbie bicia rekordu otrzyma certyfikat.

 

Najbardziej emocjonującym punktem programu będzie rozpoczynająca się o godz. 10.30 Sztafeta Gwiazd z udziałem m.in. wybitnych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędu miasta. Swój udział potwierdzili już sportowcy z mistrzostw świata w wioślarstwie: Łukasz Pawłowski, Sławomir Kruszkowski, Michał Stawowski i Michał Słoma.

 

Sportowych przeżyć dostarczą publiczności także wyścigi sztafet drużyn futbolu amerykańskiego, zaplanowane we wszystkich miastach na godz. 13.30. W Atrium Copernicus wyzwanie wioślarskie podejmą zawodnicy lokalnej drużyny futbolu amerykańskiego Angels Toruń.

 

Poczynania zawodników będzie można oglądać na żywo w internecie na stronie www.aktywninawodzie.pl oraz na specjalnie ustawionych w centrum handlowym ekranach. Przez cały dzień w Atrium Copernicus prowadzona będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.