Galeria:
pon - sob: 9:00 - 21:00; nie: 10:00 - 20:00
Auchan:
pon - pt: 08:00 - 22:00; sob: 07:00 - 22:00; nie: 09:00 - 21:00
Fabryka Formy:
pon - pt: 6:30 - 22.30; sob - nie: 8:00 - 20:00
Aktualności

Szafa Otwarta

Szafa Otwarta

Daj dobrym rzeczom drugie życie.

Atrium Poland przeprowadza w wybranych centrach w Polsce akcję społeczną mającą na celu edukację klientów w zakresie świadomych zakupów oraz optymalnego zarządzania własną garderobą, a jednocześnie lokalne wsparcie osób potrzebujących. Szansę na podarowanie drugiego życia dobrym rzeczom mają również mieszkańcy Torunia i okolic. W dniach 16-21 maja w Atrium Copernicus będzie można oddać wybrane części garderoby – odzież zbieramy na rzecz Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka im.Każdego Człowieka i Caritas Diecezji Toruńskiej. Zapraszamy również do konkursu na profilu centrum na Facebooku, w ramach którego można wygrać wiosenną garderobę. Ambasadorką „Szafy Otwartej” jest Małgorzata Rozenek-Majdan.

O PROJEKCIE

„Szafa Otwarta” to projekt społeczny zachęcający do dokonywania świadomych zakupów modowych oraz zaplanowanego zarządzania swoją garderobą. Wyłącznym patronem i współorganizatorem akcji jest Atrium Poland, które swoją aktywność społeczną koncentruje na obszarach związanych z budowaniem świadomości klientów w ważnych dla nich dziedzinach życia oraz angażowaniem ich aktywnie w życie społeczności lokalnych. Hasło akcji „DRUGIE ŻYCIE DOBRYCH RZECZY” wskazuje, jak w prosty sposób, odwiedzając w wyznaczonych datach centra handlowe biorące udział w akcji, można realnie wesprzeć osoby potrzebujące.

Jako organizatorzy akcji zaprosiliśy do projektu znaną prezenterkę telewizyjną, Małgorzatę Rozenek-Majdan. Chcemy zachęcić kobiety i mężczyzn do przejrzenia, uporządkowania swoich szaf i wybrania ubrań, które z różnych powodów nie są już używane, jednak – najczęściej z przyczyn sentymentalnych – nadal pozostają w naszych domach. Dzięki akcji można znaleźć nowy dom dla ubrań, z którymi jesteśmy związani lub łączą nas pozytywne wspomnienia.

– Każdy z nas ma w swojej szafie rzeczy, z którymi wiążą się sentymentalne wspomnienia. Te rzeczy leżą często na dnie szafy i po prostu się marnują, ale pozbyć się ich to tak, jakby pozbyć się wspomnień czy fotografii. Teraz jest na to sposób – można im dać drugie życie. To naprawdę świetna akcja! – zaprasza do przyłączenia się ambasadorka „Szafy Otwartej”, Małgorzata Rozenek-Majdan.

Mieszkańcy Torunia i okolic mogą przekazać wybrane elementy garderoby od 16 do 21 maja, do punktu obsługi akcji znajdującego się w rotundzie przy wejściu głównym w Atrium Copernicus, odbierając jednocześnie torbę-niespodziankę. Przekazane dobre ubrania i dodatki zebrane podczas akcji zostaną posegregowane według typów i rozmiarów, a następnie przekazane na specjalnie zorganizowanych warsztatach dla podopiecznych Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka im.Każdego Człowieka i Caritas Diecezji Toruńskiej, z którym została nawiązana współpraca w ramach „Szafy Otwartej”.

Akcję można wesprzeć na Facebooku, publikując zdjęcia ubrań przeznaczonych do oddania i zapraszając do akcji przyjaciół. Na profilu Facebook Atrium Copernicus pojawi się KONKURS (termin konkursu: 09-19.05.2017) z atrakcyjnymi nagrodami. Najciekawsze historie dotyczące drugiego życia przekazywanych ubrań wygrywają udział w finale. Nagrodą główną jest 3 000 zł na odświeżenie wiosennej garderoby oraz 4 nagrody dodatkowe – w wysokości 500 zł każda.

Data dodania: 4 maja 2017